KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13292490
nr 1329 2490
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 10/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 25 maj 2020
kl 19:46:28
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
800 kr
6
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
6
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
6
900 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage